Semináře

Vzhledem k současné situaci v tuto chvíli semináře v našich prostorách neprobíhají. Pokud máte zájem o konání semináře u vás, kontaktujte nás emailem.

Připravili jsme pro vás tyto semináře:

  • Znakování s miminky
  • Dětská hra
  • Každé dítě by mělo znát své hranice

Semináře věnované dětské hře a hranicím obsahují i část věnovanou zapojení znakování s miminky do každodenního života s vaším dítětem v souvislosti s obsahem konkrétního semináře. Není podmínkou absolvovat seminář znakování s miminky před tím než se zúčastníte dalších seminářů. Pokud se ale semináře znakování s miminky před semináři Dětská hra a Každé dítě potřebuje hranice zúčastníte, sami zjistíte, že všechny tři semináře do sebe zapadají a vzájemně jsou obsahově propojené i navazující.

Informace o místech a termínech konání semináře znakování s miminky najdete zde.

Semináře Dětská hra a Každé dítě by mělo znát své hranice probíhají v Praze a blízkém okolí.

Kromě seminářů nabízených v našich prostorách jsme schopni realizovat semináře u vás (například v mateřském centru nebo v centru přípravy na mateřství) nebo i jako individuální setkání. V případě zájmu nás kontaktujte na našem emailu.

Komu jsou semináře určeny

Znakování s miminky: Seminář je určen všem, kteří mají o komunikaci znakováním s miminky zájem: rodičům kojenců a batolat, osobám blízkým dítěti raného věku, nastávajícím rodičům, chůvám a dalším, kteří nechtějí čekat až malé dítě začne komunikovat mluvenou řečí. Začíná vaše dítě říkat první slůvka a vy mu rozumíte jen s obtížemi? Přijďte na náš seminář a zjistíte, že i s dvanáctiměsíčním nebo s osmnáctiměsíčním dítětem si můžete komunikaci výrazně zjednodušit do doby než začne srozumiteně vyslovovat. Obsah semináře najdete zde.

Dětská hra: Seminář je určen rodičům, osobám blízkým dítěti i všem dalším zájemcům, kteří se chtějí něco dozvědět o tom, jak si hrát s dítětem raného věku, jak pro dítě vybírat vhodné hračky a knihy a jak zapojit do hry znaky znakování s miminky. Na našem semináři si můžete mnoho hraček osahat a vyzkoušet a ukážeme vám i takové hračky, které si snadno vyrobíte sami doma. Obsah semináře najdete zde.

Každé dítě by mělo znát své hranice: Seminář je určen rodičům, osobám blízkým dítěti i všem dalším zájemcům, kteří se chtějí dozvědět, proč a jak je třeba dětem nastavovat hranice. Budeme se věnovat i vhodným způsobům komunikace s dětmi a rituálům, které dětem dávají pocit jistoty a bezpečí. Pokud máte pocit, že je vaše dítě neklidné, je tento seminář určen právě vám. V části věnované znakování s miminky se zaměříme na rituály a denní režim dětí. Obsah semináře najdete zde.

Jak souvisí videotrénink interakcí (VTI) se znakováním s miminky

Přečtěte si informace o VTI a dejte je do souvislostí s tím, co je to znakování s miminky: z čeho vychází, jaká jsou jeho pravidla a principy, čeho chcete jeho prostřednictvím dosáhnout atd. Zjistíte, že VTI se znakováním s miminky souvisí a v podstatě jedno na druhé navazuje. Chcete-li dítěti nabízet znaky znakování s miminky, je nezbytné, abyste se uměli na své dítě naladit. Naučit se vnímat signály, které dítě vysílá, rozlišovat je, interpretovat a optimálně na ně reagovat je základ, bez kterého se neobejdete, pokud chcete s dítětem úspěšně komunikovat. Lektorka vás prostřednictvím srozumitelného minima teorie o komunikaci a prakticky pojatých rozborů videozáznamů (VTI) seznámí se základem, na který budou zcela přirozeně navazovat informace a praktická cvičení znakování s miminky.Sdílet na Facebooku

Valid XHTML 1.0 Strict