Témata • Co je nového

Termíny seminářů podzim 2016

Nové termíny seminářů: 23.9.2016, 7.10.2016, 21.10.2016. Informace zde.

31.12.2013

pf2014

6.2.2013

První měsíc letošního roku je za námi. Obsah našich webových stránek se rozrůstá. Moc děkujeme všem, kteří nám poslali své příběhy a fotografie. Zároveň doufáme, že se i další z vás rozhodnou podělit o své postřehy, příběhy, fotografie a videa spojená se znakováním s miminky. Rodičům, kteří se do znakování se svými dětmi pustit chtějí, anebo o tom teprve uvažují, tak můžete být inspirací i zrojem informací. A co je nového na našich webových stránkách?

Do sekce Příběhy jsme vložili vyprávění maminky Zuzany o tom, jak využívá znakování s miminky v komunikaci se svou dcerou Terezkou. Příběh se výstižně jmenuje "Už viem, čo myslíš!" Pokud se chcete podívat, jak Terezka znakuje SVĚTLO, ČAU, ŠIKOVNÁ - MÁM RADOST, otevřete si naši Galerii.

Dalším, kdo se s vámi podělil o své zkušenosti se znakováním je Bára. Má dvouletou sestřičku Aničku, se kterou začala znakovat (Aničce bylo 18 měsíců). Příběh Jsem ráda, že jsem se do toho pustila si můžete přečíst zde. Jistě bude inspirací zejména pro ty z vás, kteří máte doma batole, které zatím dobře nemluví. Bára nám poslal fotografie své sestry Aničky, na kterých Anička ukazuje: ČEPICE, JEŠTĚ, STAN - DůM, BALON, SPÁT, ČERT a KNÍŽKA.

Naše třetirozená dcera Evelína je opět o jeden měsíc starší. Poctivě jsem zaznamenávala všechny její pokroky nejen v oblasti komunikace, ale i v oblastech psychomotorického a fyzického vývoje. Čtvrtý zápis z desátého měsíce života naší maličké je sice poněkud obsáhlejší, doufám ale, že plný informací, které pro vás budou přínosné.

V Galerii se můžete také podívat, jak třináctiměsíční Julinka znakuje ČERT, JAZYK, PÁRA, SMRDĚT, ZMĚŘIT TEPLOTU a KRÁSNÁ.

V únorovém vydání časopisu Betynka si můžete o znakování s miminky přečíst. Jsme rádi, že se na nás redakce časopisu obrátila, a že jsme se tak mohli o naše zkušenosti podělit i s čtenářkami tohoto časopisu. V nejbližší době připravujeme na těchto stránkách novou záložku, pod kterou najdete nejen naskenované články o znakování s miminky, ale i různé seminární, ročníkové či diplomové práce, které se znakování s miminky věnují.

Pro nás příjemnou informací je, že v minulém týdnu vyšel v nakladatelství Grada další, v pořadí už šestý dotisk, knihy Jak se domluvit s kojencem a batoletem. Děkujeme všem čtenářům za přízeň. A pokud Vás zajímá, jak vypadá ruské vydání naší knihy, můžete se podívat zde.

Máte-li zájem o účast na semináři znakování s miminky, přihlaste se zde. Připomínáme, že nejméně do letních prázdnin letošního roku se budou semináře znakování s miminky v Praze konat v malém počtu rodičů. Máte-li zájem o seminář v oblasti pokryté naší instruktorkou, kontaktujte ji prosím přímo na jejím emailu.

Poslední dobou se rozproudila debata k jednotlivým znakům znakování s miminky v naší skupině na Facebooku. Pokud se k nám chcete přidat, rádi vás mezi sebou uvítáme.

2.1.2013

pf2011

Před několika málo dny jsme vstoupili do roku 2013. Doufáme, že nám i nadále zachováte svou přízeň. Do roku 2013 vám přejeme, abyste si se svými dětmi vždy dobře rozuměli.

V sekci příběhy najdete nový příběh maminky Jitky a její dcery Toničky. Setkali jsme se spolu na jednom z našich seminářů znakování s miminky a po několika měsících pro vás Jitka napsala pár řádek tom, jakým způsobem znakování obohatilo jejich komunikaci.

V listopadu se semináře znakování s miminky zúčastnili i Štěpán a Lucie se synem Bivojem, kterému je nyní téměř jeden rok. Bivojovy první znaky jeho rodiče natočili a obohatili tak Galerií videí, ve kterých můžete hledat inspiraci pro znakování s vašimi dětmi. http://boodiste.rajce.idnes.cz/Znakovani_s_Bivojem/

V sekci Příběhy najdete nový odkaz na Znakování s Evelínou - od prvních dnů. Původní plán byl popsat jednotlivě každý měsíc života Evelíny se zaměřením na pokroky v oblasti komunikace a vlastního rozvoje řeči. Autorka Terezie Vasilovčík Šustová si to sice naplánovala, ale času na psaní se třemi dětmi nebylo tolik, kolik by si přála. Proto v příbězích ze života Evelíny najdete popis prvního a druhého měsíce jejího života a souhrn následujících sedmi měsíců. Nyní je Evelce třičtvrtě roku. Ve třetím zápisu tedy najdete i aktuální informace k úrovni komunikace, nabízeným znakům i pokrokům týkajících se například hrubé motoriky devítiměsíčního kojence.

Ruské vydání knihy Znakování s miminky je v prodeji již skoro jeden rok. Sice nevíme, jak moc je kniha úspěšná, nicméně doufáme, že se dostala a ještě dostane k mnoha rusky mluvícím rodičům.

V roce 2013 budeme pokračovat v seminářích znakování s miminky, které se budou konat v Praze v malých skupinách maximálně tří rodičů. Třetí dcera pražské instruktorky již dorostla do věku, kdy sama znaky znakování s miminky začíná používat ke komunikaci. Na semináři se s ní samozřejmě setkáte, takže uvidíte, jak velkou radost může mít desetiměsíční dítě z toho, že mu jeho nejbližší rozumí i v době, kdy ještě samo nemluví. Bližší informace k seminářům, jejich termíny a přihlášky najdete zde.

Pokud máte zájem o seminář znakování s miminky v Rodinném centru Vikýrek ve Vikýřovicích na Šumpersku, kontaktujte přímo naši instruktorku Evu Škrabalovou. Bližší informace k seminářům najdete na www.mcvikyrek.mistecko.cz.

Témata • Co je novéhoSdílet na Facebooku

Valid XHTML 1.0 Strict